Main features
| Produktbeschreibung | Lindy Patch-Kabel - 1 m - Grau |
| Type | Cable |
| Technologie | Foiled Unshielded Twisted Pair (F/UTP) |
| Leistungsmerkmale | Geformt, ohne Haken, verseilt, Zugentlastung, Verriegelungsschutz |
| Länge | 1 m |
| Anschluss | RJ-45 - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | RJ-45 - männlich |
| Colour | Grau |
General
| Type | Kabel |
| CAT class | CAT 5e |
| Cable type (i.e. twisted pair, ...) | UTP |
| Video / network interfaces | RJ-45 |
| Network standards | Ethernet |
| Other | Knickschutz |
| Mark | IEC |
| Colour | Grau |
Technical specifications
| Application | Network |
| Cable length | 1 m |
| Cable medium | Copper Wire |
| Connection 1 | RJ-45 |
| Connection 2 | RJ-45 |
Measurements / weight
| Abmessungen | 11,6 x 22,8 x 8,3 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444210 |
Lindy 48342 - 1 m - Cat5e - F/UTP (FTP) - RJ-45 - RJ-45 - Grey - Network Cable - Grey
Deutsch
English