Main features
| Produktbeschreibung | LINDY USB 2.0 Cat.5 Extender With Power Over - USB-Erweiterung - USB 2.0 |
| Type | Cable |
| Gerätetyp | USB-Erweiterung |
| Form factor | Extern |
| Data Link Protocol | USB 2.0 |
| Übertragungsmedium | CAT 5 |
| Maximaler Übertragungsbereich | 50 m |
| Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) | 6 cm x 6.7 cm x 2.3 cm |
| Weight | 91 g |
General
| Type | Kabel |
| CAT class | CAT 5 |
| Video / network interfaces | RJ-45 |
| Universal interfaces | USB 2.0 |
| Network standards | Ethernet; Power over Ethernet |
| Mark | CE; FCC |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital; Network; Current / Power Supply |
| Cable length | 50 m |
| Schnittstellen / Stecker | USB 2.0 |
| Video/AV and network connections | RJ-45 |
Measurements / weight
| Abmessungen | 60 x 67 x 23 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85176200 |
Lindy 50m USB 2.0 Cat.6 Extender - Network transmitter & receiver - 50 m - 480 Mbit/s - Cat5 - Cat5e - Cat6 - NS1021 - Black - Cable - Digital - Network - Current/Power Supply - CAT 5 - 50 m - RJ-45 - USB 2.0 - CE - FCC
Deutsch
English