Main features
| Type | Cable Accessory |
General
| Produkttyp | Kabelmanagementfach |
| Platzierung/Montage | Unter Tisch montierbar |
| Produktmaterial | Stahl |
| Width | 60 cm |
| Tiefe | 13.5 cm |
| Höhe | 10.8 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Transportabmessungen (B x T x H)/Gewicht | 13.2 cm x 9.2 cm x 61.2 cm / 1.46 kg |
| Colour | Black |
| Oberfläche | Pulverbeschichtung |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069290 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069290 |
| eClass-7.1-ID | 27069290 |
| eClass-8.1-ID | 27069290 |
| eClass-9.1-ID | 27069290 |
| eClass-ID | 27069290 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 26121630 |
| custom tariff number | 83024200 |
This under-counter cable management tray offers plenty of storage space for cables, socket strips and more. Made from powder-coated steel, it is robust and durable. The open design makes it easy to route and store cables/socket strips. The channel can be attached to a sit-stand desk as well as a conventional desk. Sufficient space is created for power cables, network and computer cables. The cable management allows the sit-stand desk to be moved while preventing damage to the cabling. The simple appearance fits perfectly with a clear, open design of your workplace.
Deutsch
English