Main features
| Product model | Mini-SAS high density to mini-SAS |
| Produktbeschreibung | HPE Mini-SAS high density to mini-SAS - externes SAS-Kabel - 2 m |
| Type | Cable |
| Länge | 2 m |
| Anschluss | 4x Shielded Mini MultiLane SAS (SFF-8088), 26-polig - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 36 pin 4x Mini SAS HD (SFF-8644) - männlich |
| Entwickelt für | HPE D3600, D3700, H241 Smart Host Bus Adapter; Modular Smart Array 2040 10Gb iSCSI Dual Controller SFF Bundle, 2040 FC Dual Controller SFF Bundle, 2040 SAS Dual Controller LFF Storage, 2040 SAS Dual Controller SFF Bundle; Smart Array P431/2GB with FBWC |
General
| Typ des Speicherkabels | Externes SAS-Kabel |
| Cable length | 2 m |
Konnektivität
| Anschluss | 4x Shielded Mini MultiLane SAS (SFF-8088), 26-polig - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 36 pin 4x Mini SAS HD (SFF-8644) - männlich |
Informationen zur Kompatibilität
| Entwickelt für | HPE D3600, D3700, H241 Smart Host Bus Adapter <br> HPE Modular Smart Array 2040 10Gb iSCSI Dual Controller SFF Bundle, 2040 FC Dual Controller SFF Bundle, 2040 SAS Dual Controller LFF Storage, 2040 SAS Dual Controller SFF Bundle <br> HPE Smart Array P431/ |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
HPE External Mini SAS High Density to Cable - Cable - Digital - 2 m - 26-pole - Serial Attached SCSI (SAS)
Deutsch
English