Main features
| Produktbeschreibung | LINDY Extender - Erweiterung für Video/Audio - RS-232, USB 2.0, HDMI |
| Type | Cable |
| Gerätetyp | Erweiterung für Video/Audio |
| Form factor | Extern |
| Data transfer rate | 18 Gbps |
| Data Link Protocol | RS-232, USB 2.0, HDMI |
| Übertragungsmedium | CAT 6 |
| Maximaler Übertragungsbereich | 100 m |
| Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) | 20.4 cm x 13.4 cm x 2.15 cm |
| Weight | 700 g |
General
| Type | Kabel |
| CAT class | CAT 6a |
| Video / network interfaces | HDMI |
| Universal interfaces | RS-232; USB 2.0 |
| Network standards | Power over Ethernet |
| Mark | CE; FCC |
| Colour | Kupfer |
Technical specifications
| Application | Audio / Multimedia; Digital; Digital / Display / Video |
| Cable length | 100 m |
| Amount of pins in plug | 4-pole |
| Cable medium | Copper Wire; Fiber Optic |
| Video/AV and network connections | HDMI; RS-232 |
Measurements / weight
| Abmessungen | 204 x 134 x 21,5 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85176200 |
Lindy 4K60 HDMI and USB SDVoE Transceiver - 3840 x 2160 pixels - AV transmitter - 100 m - Wired - Black - HDCP - Cable - Audio/Multimedia - Digital - Digital/Display/Video - CAT 6a - 100 m - HDMI - RS-232 - USB 2.0 - 4-pole - Copper Wire - Fiber Optic - CE - FCC
Deutsch
English