Main features
| Produktbeschreibung | LINDY Extender - Erweiterung für Video/Audio - RS-232, HDMI, DisplayPort, HDBaseT |
| Type | Cable |
| Gerätetyp | Erweiterung für Video/Audio (Sender) |
| Anz. Anschlüsse | 5 |
| Form factor | Extern |
| Data transfer rate | 18 Gbps |
| Data Link Protocol | RS-232, HDMI, DisplayPort, HDBaseT |
| Übertragungsmedium | CAT 6 |
| Maximaler Übertragungsbereich | 70 m |
| Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) | 22.5 cm x 10 cm x 2.5 cm |
| Weight | 810 g |
General
| Type | Kabel |
| CAT class | CAT 6 |
| Cable type (i.e. twisted pair, ...) | UTP |
| Video / network interfaces | DisplayPort; HDMI; RS-232 |
| Universal interfaces | RS-232 |
| Mark | CE; FCC |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Audio / Multimedia; Digital / Display / Video; Network; Video / Analog |
| Cable length | 70 m |
| Amount of pins in plug | 3-pole |
| Cable medium | Fiber Optic |
| Schnittstellen / Stecker | RS-232 |
| Video/AV and network connections | DisplayPort; HDMI; RS-232 |
Measurements / weight
| Abmessungen | 360 x 260 x 60 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 84718000 |
Lindy 5 Port Seamless Presentation Switch HDBaseT Extender - Transmitter - 3840 x 2160 pixels - AV transmitter - 70 m - Wired - Black - HDCP - Cable - Audio/Multimedia - Network - Video/Analog - CAT 6 - UTP - 70 m - DisplayPort - HDMI - RS-232 - RS-232 - 3-pole - Fiber Optic - CE - FCC
Deutsch
English