Main features
| Product model | Flat Telephone Cable Installation |
| Produktbeschreibung | ASSMANN Flat Telephone Cable Installation - Bulkkabel - 10 m - Schwarz |
| Type | Installation Cable |
| Drähte pro Kabel | 4 Drähte |
| Länge | 10 m |
| Colour | Schwarz |
General
| Typ des Netzwerkkabels | Bulkkabel |
| American Wire Gauge (AWG) | 26 |
| Drähte pro Kabel | 4 Drähte |
| Cable length | 100 m |
| Colour | Black |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27060105 |
| eClass-11.1-ID | 27060105 |
| eClass-6.2-ID | 27062005 |
| eClass-7.1-ID | 27062005 |
| eClass-8.1-ID | 27062005 |
| eClass-9.1-ID | 27062005 |
| eClass-ID | 27062005 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 26121641 |
| custom tariff number | 85444210 |
4-wire flat telephone installation cable for TAE-or modular (RJ-xx) plug systems.
Deutsch
English