Main features
| Produktbeschreibung | ASSMANN DisplayPort-Adapter - 1 m |
| Type | Adapter |
| Technologie | Doppelisolierung |
| Länge | 1 m |
| Anschluss | DisplayPort - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | DVI-D - männlich |
| Produktzertifizierungen | UL |
General
| Type | DisplayPort-Adapter |
| Technologie | Doppelisolierung |
| TMDS-Links | Dual Link |
| Cable length | 1 m |
Konnektivität
| Anschluss | 20-poliger DisplayPort - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | Digital DVI, 24+1-polig - männlich |
Verschiedenes
| Mark | CE |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069290 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069290 |
| eClass-7.1-ID | 27069290 |
| eClass-8.1-ID | 27069290 |
| eClass-9.1-ID | 27069290 |
| eClass-ID | 19039005 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
This digital HD cable converts DisplayPort signals to DVI signals and is ideal to connect DisplayPort devices to your HD TV, beamer or monitor with DVI interface.
Deutsch
English