Main features
| Produktbeschreibung | Delock - USB Typ-C-Kabel - 24 pin USB-C zu USB Typ A - 50 cm |
| Type | Cable |
| Technologie | Koax |
| Besonderheiten | Verdrillt, bis zu 10 Gbps Datentransferrate, resistor 5.1K Ohm |
| Länge | 50 cm |
| Anschluss | 24 pin USB-C - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 9-poliger USB Typ A - weiblich |
| Colour | Schwarz |
| Packaging | Zip-Polybeutel |
General
| Type | Kabel |
| Cable type (i.e. twisted pair, ...) | Coaxial |
| Universal interfaces | USB Typ C |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital |
| Cable length | 0,5 m |
| Amount of pins in plug | 24-pole |
| Connection 1 | USB C |
| Connection 2 | USB A |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
Delock USB 10 Gbps Coaxial Cable USB Type-C male to Type-A female 50 cm - 0.5 m - USB C - USB A - USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) - 10 Gbit/s - Black - Digital - Coaxial - 0.5 m - USB Typ C - 24-pole
Deutsch
English