Main features
| Produktbeschreibung | Delock - USB-Verlängerungskabel - USB Typ B zu USB Typ B - 1 m |
| Type | Cable |
| Besonderheiten | Bajonett-Verriegelung, 480 Mbps Datenrate |
| Länge | 1 m |
| Anschluss | 4-poliger USB Typ B - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 4-poliger USB Typ B - weiblich |
| Colour | Schwarz |
| Packaging | Zip-Polybeutel |
General
| Type | Kabel |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital |
| Cable length | 1 m |
| IP protection class | IP68 |
| Connection 1 | USB B |
| Connection 2 | USB B |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
Delock Cable USB 2.0 Type-B male to USB 2.0 Type-B female for installation with bayonet protective cap IP68 dust and waterproof 1 m black - 1 m - USB B - USB B - USB 2.0 - Black - Digital - 1 m
Deutsch
English