Main features
| Produktbeschreibung | Huawei eKitEngine S110-24T2SR - Switch - 24 Anschlüsse - an Rack montierbar |
| Type | Switch |
| Gerätetyp | Switch - 24 Anschlüsse |
| Gehäusetyp | An Rack montierbar 1U |
| Untertyp | Gigabit Ethernet |
| Ports | 2 x Gigabit SFP + 24 x 10/100/1000 |
| Leistungsmerkmale | Überspannungsschutz |
| Power delivery | Wechselstrom 100-240 V (50/60 Hz) |
| Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) | 44.2 cm x 16 cm x 4.36 cm |
| Weight | 1.8 kg |
General
| Type | Switch |
| Other features (i.e. waterproof, volume control, ...) | Unmanaged |
| Build type (external/internal) | Rack module |
Network
| Network standards | Ethernet |
| Network ports | RJ-45 |
Technical specifications
| Transmission rate | 1 Gbps |
| Rack height units | 1 U |
Classification
| eClass-10.1-ID | 19170130 |
| eClass-11.1-ID | 19170130 |
| eClass-6.2-ID | 19170106 |
| eClass-7.1-ID | 19170106 |
| eClass-8.1-ID | 19170106 |
| eClass-9.1-ID | 19170106 |
| eClass-ID | 19030117 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43222612 |
| custom tariff number | 85176200 |
Huawei eKit S110 Series S110-24T2SR - Unmanaged - L2 - Gigabit Ethernet (10/100/1000) - Rack mounting - 1U - 24*10/100/1000BASE-T ports - 2*GE SFP ports - AC power
Deutsch
English