Main features
| Produktbeschreibung | StarTech.com USB-C to Dual-HDMI Adapter, USB-C or A to 2x HDMI, 4K 60Hz, 100W PD Pass-Through, 1ft (30cm) Built-in Cable, External Video Graphics Adapter - USB to HDMI Multi-Monitor Converter for Laptop (109B-USBC-HDMI) - Videoadapter - HDMI / USB - TAA-k |
| Type | Adapter |
| Kabel | Videoadapter - HDMI / USB |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Max. Ausgabeauflösung | 3840 x 2160 - 60 Hz |
| Länge | 30 cm |
| Colour | Grau |
| Connections | USB Typ A - männlich <br /> 24 pin USB-C - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 2 x HDMI - weiblich |
| Produktzertifizierungen | USB 3.2 Gen 1 |
| Besonderheiten | 4K Unterstützung, aktiver Adapter |
General
| Type | Adapter |
| Video / network interfaces | HDMI; USB Type-A |
| Universal interfaces | USB Typ C |
| Mark | CE |
| Colour | Grau |
Technical specifications
| Application | Digital; Digital / Display / Video |
| Cable length | 0,3 m |
| Amount of pins in plug | 19-pole |
| Schnittstellen / Stecker | USB Typ C |
| Video/AV and network connections | HDMI; USB Type-A |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069290 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069290 |
| eClass-7.1-ID | 27069290 |
| eClass-8.1-ID | 27069290 |
| eClass-9.1-ID | 27069290 |
| eClass-ID | 19039005 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 84718000 |
StarTech.com USB-C to Dual-HDMI Adapter - USB-C or A to 2x HDMI - 4K 60Hz - 100W Power Delivery Pass-Through - 1ft (30cm) Built-in Cable - USB to HDMI Multi-Monitor Converter for Laptop - TAA - 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) - USB Type-C - HDMI output - 3840 x 2160 pixels - USB-C/A to 2x HDMI Converter - 4K 60Hz - 100W PD Pass-Through - Win/Mac - TAA
Deutsch
English