Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS Netzwerk-Splitter - 19 cm |
| Type | Adapter |
| Technologie | Abgeschirmt |
| Länge | 19 cm |
| Anschluss | RJ-45 - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 2 x RJ-45 - weiblich |
General
| Typ des Netzwerkkabels | Netzwerk-Splitter - CAT 5e |
| Technologie | Abgeschirmt |
| Cable length | 0.19 m |
Konnektivität
| Anschluss | RJ-45 - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 2 x RJ-45 - weiblich |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069290 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069290 |
| eClass-7.1-ID | 27069290 |
| eClass-8.1-ID | 27069290 |
| eClass-9.1-ID | 27069290 |
| eClass-ID | 19039005 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 84718000 |
The shielded patch cable adapters consist of two RJ45 sockets and a 0.19 m long patch cord with RJ45 plug. They are available in different versions, which are individualized to the application area each by their different pin assignment.
Deutsch
English