Main features
| Product model | VanCryst VE800A Cat 5e Audio/Video Extender Transmitter and Receiver Units |
| Produktbeschreibung | ATEN VanCryst VE800A Cat 5e Audio/Video Extender Transmitter and Receiver Units - Erweiterung für Video/Audio - HDMI |
| Type | Cable |
| Gerätetyp | Erweiterung für Video/Audio |
| Form factor | Extern |
| Data Link Protocol | HDMI |
| Maximaler Übertragungsbereich | 60 m |
| Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) | 9 cm x 5.5 cm x 2.4 cm |
| Weight | 160 g |
General
| Model designation | VanCryst VE800A Cat 5e Audio/Video Extender Transmitter and Receiver Units |
| Type | Kabel |
| CAT class | CAT 5e |
| Video / network interfaces | HDMI |
| Network standards | Ethernet |
| Colour | Schwarz; Farbig |
| Number of pieces | 800er |
Technical specifications
| Application | Audio / Multimedia; Digital / Display / Video; Network; Video / Analog |
| Cable length | 60 m |
| Video/AV and network connections | HDMI; RJ-45; VGA |
Measurements / weight
| Abmessungen | 90 x 55 x 24 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 8517620000 |
ATEN VE800A - AV receiver - Wired - Black - HDMI Cat 5 Extender (1080p@40m)
Deutsch
English