Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS - USB Typ-C-Kabel - 24 pin USB-C zu 24 pin USB-C - 1 m |
| Type | Cable |
| Besonderheiten | USB Power Delivery (60W), Spirale |
| Länge | 1 m |
| Anschluss | 24 pin USB-C - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 24 pin USB-C - männlich |
| Bewertete Spannung | 20 V |
| Bewertete Stromstärke | 3 A |
| Produktzertifizierungen | USB / USB 2.0 |
| Colour | Schwarz |
General
| Type | USB Typ-C-Kabel |
| Bewertete Spannung | 20 V |
| Bewertete Stromstärke | 3 A |
| Beschichteter Stecker | Nickel |
| Besonderheiten | USB Power Delivery (60W), Spirale |
| Länge | 1 m |
| Colour | Black |
Konnektivität
| Anschluss | 24 pin USB-C - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 24 pin USB-C - männlich |
Verschiedenes
| Mark | USB / USB 2.0 |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
With the DIGITUS® USB 2.0 - USB - C to USB - C spiral cable, you can charge your smart devices such as smartphones, tablets, etc. The charging power is 60W (20V/3A) You can also synchronize your data with your PC or laptop, with a data transfer rate of 480 Mbps. Thanks to its flexible length and spiral design, it can be used anywhere. Perfect for the car, for charging your smartphone or as a spare cable for your desk, as the cable can be easily stored anywhere.
Deutsch
English