Main features
| Produktbeschreibung | StarTech.com USB-C Dock, 4K 60Hz Quad Monitor DisplayPort & HDMI, Universal USB C Docking Station with 100W Power Delivery Charging, USB Hub w/ 1x USB Type-C & 3x USB-A, Ethernet, Audio - Thunderbolt 3 Compatible (DK31C4DPPDUE) - Dockingstation - USB-C 3. |
| Type | Cable |
| Produkttyp | Dockingstation |
| Docking-Schnittstelle | USB-C 3.2 Gen 2 / Thunderbolt 3 |
| Videoschnittstellen | 4 x DP, 4 x HDMI |
| Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) | 9 cm x 21.5 cm x 4.65 cm |
| Weight | 330 g |
| Colour | Schwarz, Space-grau |
| Localisation | Europa, Großbritannien |
| Netzwerk | Gigabit Ethernet |
| Power delivery | Netzteil Wechselstrom 110-240 V |
General
| Type | Kabel |
| Network standards | Ethernet |
| Mark | CE |
| Colour | Schwarz; Grau |
| Number of pieces | 4er |
Technical specifications
| Application | Audio / Multimedia; Digital; Digital / Display / Video; Network |
| Cable length | 1 m |
| Betriebstemperatur | 0°C - 50°C |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 84718000 |
StarTech.com USB C Dock - 4K 60Hz Quad Monitor DisplayPort & HDMI - Universal USB-C Docking Station with 100W Power Delivery - USB Hub with 1x USB Type-C & 3x USB-A - Ethernet - Audio - Wired - USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C - 100 W - 3.5 mm - Black - Grey - 10 Gbit - Cable - Audio/Multimedia - Digital - Digital/Display/Video - Network - 1 m - CE
Deutsch
English