Main features
| Produktbeschreibung | StarTech.com USB-C auf USB-C Kabel - ST/ST - 0,5m - USB 3.1 (10 Gbit/s) - USB Ladekabel - USB Typ-C-Kabel - USB-C bis USB-C - 50 cm |
| Type | Cable |
| Technologie | Doppelisolierung |
| Besonderheiten | 4K Unterstützung, Stromzufuhr-Technologie, 10 Gbps Datenrate |
| Länge | 50 cm |
| Anschluss | 24-poliger USB-C - männlich - gerade |
| Stecker (zweites Ende) | 24-poliger USB-C - männlich - gerade |
| Produktzertifizierungen | USB 3.1 Gen 2 / Thunderbolt 3 / DisplayPort 1.2 |
| Colour | Schwarz |
| Entwickelt für | P/N: 4SD4FCRU31C, HB31C2A1CGB, HB31C2A1CGS, HB31C2A2CB, HB31C3A1CB, HB31C3A1CPD3, HB31C3A1CS, HB31C3ASDMB, HB31C4AS, M2E1BMU31C, M2E1BRU31C, PEXUSB311AC3, S251BRU31C3, SDOCK4U313, SV211HDUC, TB33A1C |
General
| Type | Kabel |
| Video / network interfaces | DisplayPort |
| Universal interfaces | USB 3.0; USB Typ C |
| Mark | CE |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital |
| Cable length | 0,5 m |
| Amount of pins in plug | 24-pole |
| Video/AV and network connections | USB Type-C |
| Connection 1 | USB C |
| Connection 2 | USB C |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
StarTech.com USB C to UCB C Cable - 0.5m - Short - M/M - USB 3.1 (10Gbps) - USB C Charging Cable - USB Type C Cable - USB-C to USB-C Cable (USB31CC50CM) - USB cable - USB-C (M) straight to USB-C (M) straight - USB 3.1 Gen 2 / Thunderbolt 3 / DisplayPort 1.2 - 50 cm - 4K support - black - for P/N: HB31C2A2CB, HB31C3A1CS, HB31C3ASDMB, HB31C4AS, M2E1BRU31C, PEXUSB311AC3, SV211HDUC
Deutsch
English