Main features
| Product model | 3m / 10 ft USB C to USB B Printer Cable |
| Produktbeschreibung | StarTech.com USB-C auf USB-B Druckerkabel - St/St - 3m - USB 2.0 - USB C zu USB B Kabel - USB Typ C Druckerkabel - USB Typ-C-Kabel - USB-C bis USB Typ B - 3 m |
| Type | Cable |
| Länge | 3 m |
| Anschluss | 24-poliger USB-C - männlich - gerade |
| Stecker (zweites Ende) | 4-poliger USB Typ B - männlich - gerade |
| Produktzertifizierungen | Thunderbolt 3 / USB 2.0 |
| Colour | Schwarz |
General
| Model designation | 3m / 10 ft USB C to USB B Printer Cable |
| Type | Kabel |
| Universal interfaces | Thunderbolt; USB 2.0; USB Typ C |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital |
| Cable length | 3 m |
| Amount of pins in plug | 24-pole |
| Video/AV and network connections | USB Type-B; USB Type-C |
| Connection 1 | USB C |
| Connection 2 | USB B |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
StarTech.com USB-C to USB-B Printer Cable - M/M - 3 m (10 ft.) - USB 2.0 - 3 m - USB C - USB B - USB 2.0 - Male/Male - Black - Data Cord - USB 2.0 - USB-C Data Transfer Cable
Deutsch
English