Main features
| Produktbeschreibung | ASSMANN Nullmodemkabel - 3 m - beige |
| Type | Cable |
| Technologie | Abgeschirmt |
| Drähte pro Kabel | 8 Drähte |
| Leistungsmerkmale | Rändelschrauben |
| Länge | 3 m |
| Anschluss | D-Sub (DB-9), 9-polig - weiblich |
| Stecker (zweites Ende) | D-Sub (DB-9), 9-polig - weiblich |
| Colour | Beige |
General
| Typ des Netzwerkkabels | Nullmodemkabel |
| Technologie | Abgeschirmt |
| American Wire Gauge (AWG) | 26 |
| Drähte pro Kabel | 8 Drähte |
| Beschichteter Stecker | Nickel |
| Leistungsmerkmale | Rändelschrauben |
| Cable length | 3 m |
| Colour | Beige |
Konnektivität
| Anschluss | D-Sub (DB-9), 9-polig - weiblich |
| Stecker (zweites Ende) | D-Sub (DB-9), 9-polig - weiblich |
Herstellergarantie
| Service und Support | 5 Jahre Garantie |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
With this cable the pins are exchanged for sending and reception. Thus a direct data exchange is possible between 2 PCs or also PC and SAT-Receiver. This enables to bring the SAT-Receiver by updates on the newest state.
Deutsch
English