Main features
| Produktbeschreibung | Lindy - Spannungsversorgungs-Verlängerungskabel - IEC 60320 C14 zu power IEC 60320 C13 - 50 cm |
| Type | Cable |
| Besonderheiten | H05VV-F 3G 1,0 mm² Kabel |
| Länge | 50 cm |
| Anschluss | Strom IEC 60320 C14 |
| Stecker (zweites Ende) | Power IEC 60320 C13 |
| Colour | Schwarz |
| Packaging | Polybeutel |
General
| Type | Kabel |
| Mark | IEC |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Extension Cable; Current / Power Supply |
| Cable length | 0,5 m |
| Connection 1 | C14-Koppler |
| Connection 2 | C13-Koppler |
Measurements / weight
| Abmessungen | 28 x 64 x 21 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
Lindy 0.5m IEC Extension Cable - Black - 0.5 m - C14 coupler - C13 coupler - Current/Power Supply - 0.5 m - IEC
Deutsch
English