Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS Lightning-Kabel - 1 m |
| Type | Cable |
| Kabel | Lightning-Kabel |
| Technologie | Doppelisolierung |
| American Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Länge | 1 m |
| Colour | Weiß |
| Anschluss | 24 pin USB-C - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | Lightning - männlich |
| Bewertete Stromstärke | 3.6 A |
| Besonderheiten | USB-Stromversorgung (18 W), geformt |
General
| Type | Kabel |
| Mark | CE |
| Colour | Weiß |
Technical specifications
| Application | Digital |
| Cable length | 1 m |
| Amount of pins in plug | 8-pole |
| Cable medium | Copper Wire |
| Connection 1 | Lightning |
| Connection 2 | USB C |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
Digitus Data / Charger Cable, USB-C - Lightning, MFI. Cable length: 1 m, Connector 1: Lightning, Connector 2: USB C. Input voltage: 5/9/12 V, Input current (max): 3.6 A. Weight: 40 g. Quantity per pack: 1 pc(s), Package width: 90 mm, Package depth: 25 mm
Deutsch
English