Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS - DisplayPort-Adapter - Mini DisplayPort zu DisplayPort - 15 cm |
| Type | Adapter |
| Technologie | Doppelisolierung |
| Besonderheiten | Geformt, Support von 4K 60 Hz, Ultra HD (4K)-Support, 3D-Support |
| Länge | 15 cm |
| Anschluss | Mini DisplayPort - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 20-poliger DisplayPort - weiblich |
| Produktzertifizierungen | DisplayPort 1.2 |
| Colour | Weiß |
General
| Type | DisplayPort-Adapter |
| Technologie | Doppelisolierung |
| American Wire Gauge (AWG) | 32 |
| Beschichteter Stecker | Nickel |
| Besonderheiten | Geformt, Support von 4K 60 Hz, Ultra HD (4K)-Support, 3D-Support |
| Länge | 15 cm |
| Colour | White |
Konnektivität
| Anschluss | Mini DisplayPort - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 20-poliger DisplayPort - weiblich |
Verschiedenes
| Mark | DisplayPort 1.2 |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069290 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069290 |
| eClass-7.1-ID | 27069290 |
| eClass-8.1-ID | 27069290 |
| eClass-9.1-ID | 27069290 |
| eClass-ID | 19039005 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
This digital HD video and audio cable is ideally suited for connecting a MacBook®, MacBook Air®, MacBook Pro®, iMac®, Mac mini® and Mac Pro® to a DP monitor or projector, LCD-TFT monitor using a DisplayPort cable. The DIGITUS® cable is compatible with DisplayPort version 1.2 and supports resolutions of up to UHD 4 K/60 Hz.
Deutsch
English