Main features
| Produktbeschreibung | Lindy - Analog-Digital-Audiowandler |
| Type | Cable |
| Produkttyp | Analog-Digital-Audiowandler |
| Paketinhalt | Analog-Digital-Audiowandler, USB-Stromkabel (1 m) |
| Produktmaterial | Kunststoff |
| Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) | 5.1 cm x 4.1 cm x 2.6 cm |
| Weight | 78 g |
| Colour | Schwarz |
General
| Type | Kabel |
| Cable type (i.e. twisted pair, ...) | Coaxial |
| Video / network interfaces | RCA; TOS-Link |
| Mark | CE; FCC |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Audio / Multimedia; Digital; Telephone |
| Cable length | 1 m |
| Volume resistivity | 75 Ohm |
| Video/AV and network connections | RCA; TOS-Link |
Measurements / weight
| Abmessungen | 51 x 26 x 41 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85176200 |
Lindy Phono to TosLink (Optical) and Coaxial ADC - 0 - 40 °C - -20 - 60 °C - 20 - 90% - Cable - Audio/Multimedia - Digital - Telephone - Coaxial - 1 m - RCA - TOS-Link - CE - FCC
Deutsch
English