Main features
| Produktbeschreibung | Lindy Lightning-Kabel - 1 m |
| Type | Cable |
| Kabel | Lightning-Kabel - Lightning / USB |
| Länge | 1 m |
| Colour | Weiß |
| Anschluss | Lightning - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | USB - männlich |
| Besonderheiten | Halogenfrei |
| Entwickelt für | Apple 10.5-inch iPad Pro; 12.9-inch iPad Pro; 9.7-inch iPad (5. Generation); 9.7-inch iPad Pro; iPad Air; iPad Air 2; iPad mini; iPad mini 2; 3; 4; iPad with Retina display (4. Generation); iPhone 5, 5c, 5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, S |
General
| Type | Kabel |
| Universal interfaces | USB 2.0 |
| Mark | CE |
| Colour | Weiß |
Technical specifications
| Application | Digital |
| Cable length | 1 m |
| Materia classification | halogen-free |
| Cable medium | Copper Wire |
| Connection 1 | USB A |
Compatibility
| Compatible brands | Apple |
Measurements / weight
| Abmessungen | 37,5 x 10,6 x 6 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
Lindy 1m USB to Lightning Cable - White - 1 m - USB A - Male - Male - White - Straight - Digital - 1 m - USB 2.0 - halogen-free - Copper Wire - CE
Deutsch
English