Main features
| Produktbeschreibung | Lindy - Digital-Analog-Audiowandler |
| Type | Cable / adapter set |
| Produkttyp | Digital-Analog-Audiowandler |
| Paketinhalt | Digital-Analog-Audiowandler, USB-Stromkabel (1 m) |
| Produktmaterial | Kunststoff |
| Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) | 5.1 cm x 4.1 cm x 2.6 cm |
| Weight | 78 g |
| Colour | Schwarz |
General
| Type | Kabel-/Adapterset |
| Cable type (i.e. twisted pair, ...) | Coaxial |
| Video / network interfaces | coaxial; RCA; TOS-Link |
| Mark | CE; FCC |
| Colour | Schwarz; Blau |
Technical specifications
| Application | Audio / Multimedia; Digital; Telephone |
| Cable length | 2 m |
| Volume resistivity | 75 Ohm |
| Video/AV and network connections | coaxial; RCA; TOS-Link |
Measurements / weight
| Abmessungen | 145 x 50 x 107 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85176200 |
Lindy TosLink (Optical) and Coaxial to Phono DAC - 51 mm - 26 mm - 41 mm - 78 g - 0 - 70 °C - -10 - 80 °C - Cable - Audio/Multimedia - Digital - Telephone - Coaxial - 2 m - coaxial - RCA - TOS-Link - CE - FCC
Deutsch
English