Main features
| Product model | TZe441 |
| Produktbeschreibung | Brother TZe-441 - laminiertes Band - 1 Kassette(n) - Rolle (1,8 cm x 8 m) |
| Type | Labels |
| Produkttyp | Laminiertes Band |
| Klebstofftyp | Standard-Klebstoff |
| Mediengröße | Rolle (1,8 cm x 8 m) |
| Printing technology | Thermal Transfer |
| Medienfarbe | Schwarz auf rot |
| Enthaltene Menge | 1 Kassette(n) |
| Kompatibel mit | Brother PT-D600; P-Touch PT-1230, 1400, 1600, 1650, 1760, 18, 1800, 1830, 1880, 1950, 1960, 2030, 2100, 2110, 2400, 2430, 2480, 2700, 2710, 2730, 3600, 7500, 7600, 9500, 9700, 9800, D400, D450, D600, D800, E300, E310, E500, E550, E800, H101, H300, H500, P |
General
| Model designation | TZe441 |
| Type | Etiketten / Beschriftungsbänder |
| Other | Rollen |
| Colour | Schwarz; Rot |
| Number of pieces | 1er |
Technical specifications
| Width | auto |
| Roll length | 8 m |
Compatibility
| Compatible brands | Brother |
Other Accessories
| Product features | Rollen |
Classification
| eClass-10.1-ID | 24281490 |
| eClass-11.1-ID | 24281490 |
| eClass-6.2-ID | 24280190 |
| eClass-7.1-ID | 24280190 |
| eClass-8.1-ID | 24280190 |
| eClass-9.1-ID | 24280190 |
| eClass-ID | 24280190 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 14111537 |
| custom tariff number | 48119000 |
Brother Laminated tape 18mm - Black on red - TZe - Grey - Thermal transfer - Philippines - 5 year(s) - TZe-441 Black on Red Labelling Tape – 18mm wide
Deutsch
English