Main features
| Produktbeschreibung | Lindy Adapterkabel - DisplayPort / HDMI - 1 m |
| Type | Adapter |
| Kabel | Adapterkabel - DisplayPort / HDMI |
| Technologie | Abgeschirmt |
| American Wire Gauge (AWG) | 32 |
| Max. Ausgabeauflösung | 4096 x 2160 - 60 Hz |
| Länge | 1 m |
| Colour | Schwarz |
| Anschluss | DisplayPort - männlich (Eingang) |
| Stecker (zweites Ende) | HDMI - männlich (Ausgang) |
| Produktzertifizierungen | DisplayPort 1.2 |
| Besonderheiten | Rund, 4K Unterstützung, aktiver Chip |
General
| Type | Adapter |
| Cable type (i.e. twisted pair, ...) | shielded |
| Mark | CE; FCC |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital / Display / Video |
| Cable length | 1 m |
| Cable medium | Copper Wire |
| Video/AV and network connections | DisplayPort; HDMI |
| Connection 1 | DisplayPort |
| Connection 2 | HDMI |
Measurements / weight
| Abmessungen | 36 x 20 x 7,5 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 84718000 |
Lindy 1m Active DisplayPort to HDMI Cable with HDR - 1 m - DisplayPort - HDMI - Male - Male - Straight - Adapter - Digital/Display/Video - shielded - 1 m - Copper Wire - CE - FCC
Deutsch
English