Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS 3-in-1 Charger Cable - Lightning-Kabel - Lightning / USB - 15 cm |
| Type | Cable |
| Kabel | Lightning-Kabel - Lightning / USB |
| Länge | 15 cm |
| Colour | Schwarz |
| Connections | USB - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | Micro-USB Typ B - männlich <br /> Lightning - männlich <br /> 24 pin USB-C - männlich |
| Besonderheiten | Kupferleiter, Ladeleistung bis zu 10 W, geflochtenes Baumwollgewebe |
General
| Type | Kabel |
| Universal interfaces | USB Typ C |
| Mark | CE |
| Colour | Gold |
Technical specifications
| Application | Digital |
| Cable length | 0,15 m |
| Amount of pins in plug | 24-pole |
| Schnittstellen / Stecker | USB 3.0 |
| Video/AV and network connections | USB Type-A |
| Connection 1 | USB A |
| Connection 2 | Micro USB, USB C, Lightning |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
The DIGITUS® 3-in-1 charging cable is ideal for charging your portable devices on a power supply unit, PC or other device with a USB-A connection. Use one cable to charge all your devices. The compact dimensions make the cable the ideal companion for home, office or when traveling.
Deutsch
English