Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS Professional Bulkkabel - 305 m - Grau, RAL 7035 |
| Type | Cable |
| Technologie | SF/UTP |
| Abschirmungsmaterial | Folie und Ummantelung |
| Drähte pro Kabel | 8 Drähte |
| Leistungsmerkmale | Verseilt, PoE-fähig, freiliegender nicht vorgespanntes Kupfer |
| Länge | 305 m |
| Colour | Grau, RAL 7035 |
General
| Typ des Netzwerkkabels | Bulkkabel - CAT 5e |
| Technologie | SF/UTP |
| Abschirmungsmaterial | Folie und Ummantelung |
| Kabelmantelmaterial | PVC |
| American Wire Gauge (AWG) | 26/7 |
| Drähte pro Kabel | 8 Drähte |
| Paare pro Kabel | 4 Zweidrahtleitungen |
| Leistungsmerkmale | Verseilt, PoE-fähig, freiliegender nicht vorgespanntes Kupfer |
| Cable length | 305 m |
| Colour | Gray |
Verschiedenes
| Mark | IEC |
Umgebungsbedingungen
| Min Betriebstemperatur | -10 °C |
| Max. Betriebstemperatur | 60 °C |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444210 |
The raw patch cords are manufactured and tested acc. to the ISO/IEC 11801 and DIN EN 50173 specifications. They will guarantee that the installed cabling system is compliant with the ISO & EN channel specification requirements and therefore provide optimum performance levels for your cablings.The raw patch cords are suitable for the direct assembly of RJ45 connector in order to produce patch cords.
Deutsch
English