Main features
| Produktbeschreibung | ASSMANN HDMI-Kabel mit Ethernet - 1 m |
| Type | Cable |
| Kabel | HDMI-Kabel mit Ethernet |
| Technologie | Dreifachisolierung |
| American Wire Gauge (AWG) | 34 |
| Länge | 1 m |
| Colour | Schwarz |
| Anschluss | 19 pin micro HDMI Type D - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | HDMI - männlich |
| Besonderheiten | 3D-Transmission, gepresst |
General
| Kabeltyp | HDMI-Kabel mit Ethernet |
| Technologie | Dreifachisolierung |
| American Wire Gauge (AWG) | 34 |
| Cable length | 1 m |
| Beschichteter Stecker | Gold |
| Besonderheiten | 3D-Transmission, gepresst |
| Colour | Gold |
Konnektivität
| Anschluss | 19 pin micro HDMI Type D - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 19-poliger HDMI Typ A - männlich |
Verschiedenes
| Mark | UL 20276 |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444210 |
This Full HD and 3D supporting cable is used for the connection of audio/video devices with a HDMI type D interface, which often is used by mobile devices such as Smart Phones of newest generation. Also capable for use of any IP-based application.
Deutsch
English