Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS - DisplayPort-Kabel - DisplayPort zu DisplayPort - 3 m |
| Type | Cable |
| Besonderheiten | 4K Unterstützung, Schnappverbindung |
| Länge | 3 m |
| Anschluss | 20-poliger DisplayPort - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 20-poliger DisplayPort - männlich |
| Produktzertifizierungen | DisplayPort 1.2 |
| Colour | Schwarz |
General
| Type | Kabel |
| Video / network interfaces | DisplayPort |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital / Display / Video |
| Cable length | 3 m |
| Video/AV and network connections | DisplayPort |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
This high performance HD digital audio and video cable for example is used to connect a PC or notebook with DisplayPort interface to a monitor with DisplayPort interface.
Deutsch
English