Main features
| Produktbeschreibung | ASSMANN - Stromkabel Eurostecker - 1.8 m |
| Type | Cable |
| Länge | 1.8 m |
| Connections | Power IEC 60320 C7 <br /> Eurostecker (Spannungsversorgung CEE 7/16) - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | Eurostecker (Spannungsversorgung CEE 7/16) - männlich |
General
| Type | Stromkabel |
| Länge | 1.8 m |
Konnektivität
| Connections | Power IEC 60320 C7 <br> Eurostecker (Spannungsversorgung CEE 7/16) - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | Eurostecker (Spannungsversorgung CEE 7/16) - männlich |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
This power cord, also known as Euro 8 cable, used for the connection of home entertain devices such as radio, cassette recorder to the indoor power supply system (outlet).
Deutsch
English