Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS USB-Kabel - 1 m |
| Type | Cable |
| Technologie | Abgeschirmt |
| Besonderheiten | Geformt |
| Länge | 1 m |
| Anschluss | 4-polig USB Typ A - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | Mini-USB, Typ B - männlich |
| Produktzertifizierungen | USB / USB 2.0 |
| Colour | Schwarz |
General
| Type | USB-Kabel |
| Technologie | Abgeschirmt |
| American Wire Gauge (AWG) | 30 |
| Beschichteter Stecker | Nickel |
| Besonderheiten | Geformt |
| Länge | 1 m |
| Colour | Black |
Konnektivität
| Anschluss | 4-polig USB Typ A - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | Mini-USB, Typ B - männlich |
Verschiedenes
| Mark | CE |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
For connecting external USB end devices with Mini B (5-pin) socket, e.g. digital cameras, action cameras, external hard disks, games consoles, navigation devices and printers to the USB host (e.g. PC, notebook or USB hub). Transfer rate up to 480 Mbps (high-speed). As the DIGITUS® USB cables are compatible with all common devices and manufacturers, this cable can be used universally. The 1m cable length ensures convenient use.
Deutsch
English