Main features
| Produktbeschreibung | ASSMANN Videoadapter - DisplayPort / HDMI / DVI / VGA - 20 cm |
| Type | Adapter |
| Kabel | Videoadapter - DisplayPort / HDMI / DVI / VGA |
| Technologie | Dreifachisolierung |
| American Wire Gauge (AWG) | 28/30 |
| Länge | 20 cm |
| Colour | Schwarz |
| Connections | DisplayPort - männlich (Eingang) |
| Stecker (zweites Ende) | HDMI - weiblich (Ausgang) <br /> DVI-D - weiblich (Ausgang) <br /> 15 pin D-Sub (DB-15) - weiblich (Ausgang) |
| Produktzertifizierungen | DisplayPort 1.2 |
| Besonderheiten | Geformt, 4K Unterstützung |
General
| Type | Adapter |
| Video / network interfaces | DisplayPort; DVI; HDMI |
| Mark | CE |
| Colour | Gold |
Technical specifications
| Application | Digital / Display / Video |
| Cable length | 0,2 m |
| Amount of pins in plug | 15-pole |
| Video/AV and network connections | DisplayPort; DVI; HDMI; VGA |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069290 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069290 |
| eClass-7.1-ID | 27069290 |
| eClass-8.1-ID | 27069290 |
| eClass-9.1-ID | 27069290 |
| eClass-ID | 19039005 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 84718000 |
This adapter / converter will be used to connect your computer or notebook with DisplayPort interface to any HDMI, DVI or VGA display.
Deutsch
English