Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS DisplayPort-Kabel - 2 m |
| Type | Cable |
| Technologie | Doppelisolierung |
| Besonderheiten | Geformt, Leiterkabel mit Kupferkern, Ultra HD (4K)-Support, Schnappverbindung |
| Länge | 2 m |
| Anschluss | DisplayPort - Stecker - eingerastet |
| Stecker (zweites Ende) | DisplayPort - Stecker - eingerastet |
| Colour | Schwarz |
General
| Type | Kabel |
| Video / network interfaces | DisplayPort |
| Colour | Schwarz |
| Number of pieces | 40er |
Technical specifications
| Application | Digital / Display / Video |
| Cable length | 2 m |
| Cable medium | Copper Wire |
| Video/AV and network connections | DisplayPort |
Measurements / weight
| Abmessungen | 50 x 200 x 30 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
This high performance HD digital audio and video cable for example is used to connect a PC or notebook with DisplayPort interface to a monitor with DisplayPort interface.
Deutsch
English