Main features
| Produktbeschreibung | LINDY Cat.6 HDMI 18G & IR Extender with PoC & Loop Out - Sender und Empfänger - Extender Video/Audio/infrarot/Strom |
| Type | Cable |
| Gerätetyp | Extender Video/Audio/infrarot/Strom |
| Form factor | Extern |
| Localisation | Australien, Großbritannien, Vereinigte Staaten, Europa |
| Data transfer rate | 18 Gbps |
| Maximaler Übertragungsbereich | 50 m |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoC |
General
| Type | Kabel |
| CAT class | CAT 6 |
| Video / network interfaces | HDMI |
| Universal interfaces | IrDA (Infrared) |
| Mark | CE; FCC |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital / Display / Video; Network |
| Cable length | 50 m |
| Amount of pins in plug | 19-pole |
| Cable medium | Fiber Optic |
| Schnittstellen / Stecker | IrDA (Infrared) |
| Video/AV and network connections | HDMI |
Measurements / weight
| Abmessungen | 220 x 130 x 70 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85176200 |
Lindy 50m Cat.6 HDMI 4K60 and IR Extender with PoC and Loop Out - 3840 x 2160 pixels - AV transmitter & receiver - 50 m - Wired - Black - HDCP - Cable - Digital/Display/Video - Network - CAT 6 - 50 m - HDMI - IrDA (Infrared) - 19-pole - Fiber Optic - CE - FCC
Deutsch
English