Main features
| Produktbeschreibung | Lindy Kit HDMI-Kabel mit Ethernet - 30 m |
| Type | Cable |
| Kabel | Kit HDMI-Kabel mit Ethernet |
| Technologie | Hybrid Kupfer/Kohlefaser |
| American Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Länge | 30 m |
| Colour | Schwarz |
| Anschluss | 19 pin micro HDMI Type D - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 19 pin micro HDMI Type D - männlich |
| Besonderheiten | 4K Unterstützung |
General
| Type | Kabel |
| Network standards | Ethernet |
| Mark | CE; FCC |
| Colour | Kupfer; Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital / Display / Video |
| Cable length | 30 m |
| Amount of pins in plug | 19-pole |
| Cable medium | Fiber Optic |
| Video/AV and network connections | DVI; HDMI; Micro HDMI |
| Connection 1 | HDMI Typ D Mikrofon |
| Connection 2 | HDMI Typ D Mikrofon |
Measurements / weight
| Abmessungen | 48,2 x 20 x 10 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444210 |
Lindy 30m Fibre Optic Hybrid Micro-HDMI 18G Cable with Detachable HDMI and DVI Connectors - 30 m - HDMI Type D (Micro) - HDMI Type D (Micro) - 18 Gbit/s - Black - Digital/Display/Video - 30 m - 19-pole - Fiber Optic - CE - FCC
Deutsch
English