Main features
| Product model | 301 |
| Produktbeschreibung | HP 301 - Schwarz - original - Tintenpatrone |
| Product line | HP DeskJet |
| Type | Ink Cartridge |
| Produkttyp | Tintenpatrone |
| Printing technology | Tintenstrahl |
| Printing colour | Schwarz (pigmentiert) |
| Capacity | 3 ml |
| Ergiebigkeit | Bis zu 170 Seiten ISO/IEC 24711 |
| Produkt-Recycling-Inhalt | 70 % |
| Kompatibel mit | HP DeskJet 1000, 1010, 1050 AiO, 1050A AiO, 1510 AiO, 2000, 2050 AiO, 2050A AiO, 2510 AiO, 2540 AiO, 3000, 3050 AiO, 3050A eAiO, 3510 eAiO series, HP ENVY 4500 eAiO, 5530 eAiO series, HP OfficeJet 2620 AiO, 4630 eAiO series |
General
| Product line | HP DeskJet |
| Model designation | 301 |
| Item condition | Original |
| Type | Tintenpatrone |
| Printing colour | Black |
| Filling volume | 3 ml |
| Range | 190 sheet |
| Packaging (i.e. Blister, ...) | Blister packaging |
| Material | Kunststoff |
Compatibility
| Compatible brands | HP |
Measurements / weight
| Abmessungen | 113 x 115 x 37 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 19140605 |
| eClass-11.1-ID | 19140605 |
| eClass-6.2-ID | 19140605 |
| eClass-7.1-ID | 19140605 |
| eClass-8.1-ID | 19140605 |
| eClass-9.1-ID | 19140605 |
| eClass-ID | 24200101 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 44103105 |
| custom tariff number | 84439990 |
HP DeskJet 301 - Ink Cartridge Original - Black - 3 ml - 3 ml
Deutsch
English