Main features
| Product model | 953XL |
| Produktbeschreibung | HP 953XL - Hohe Ergiebigkeit - Gelb - Original - Tintenpatrone |
| Type | Ink Cartridge |
| Produkttyp | Tintenpatrone |
| Printing technology | Tintenstrahl |
| Printing colour | Gelb (pigmentiert) |
| Capacity | 20 ml |
| Patronenleistung | Hohe Ergiebigkeit |
| Ergiebigkeit | Bis zu 1600 Seiten |
| Kompatibel mit | Officejet Pro 7720 Wide Format, 7730 Wide Format, 7740, 8210, 8218, 8710, 8715, 8718, 8719, 8720, 8725, 8728, 8730, 8740, 8745 |
General
| Model designation | 953XL |
| Item condition | Original |
| Type | Tintenpatrone |
| Printing colour | Yellow |
| Filling volume | 18 ml |
| Range | 600 sheet |
| Packaging (i.e. Blister, ...) | Blister packaging |
Measurements / weight
| Abmessungen | 119 x 126 x 36 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 19140605 |
| eClass-11.1-ID | 19140605 |
| eClass-6.2-ID | 19140605 |
| eClass-7.1-ID | 19140605 |
| eClass-8.1-ID | 19140605 |
| eClass-9.1-ID | 19140605 |
| eClass-ID | 24200101 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 44103105 |
| custom tariff number | 32159020 |
HP 953XL Yellow Original Ink Cartridge - Original - Pigment-based ink - Yellow - HP - OfficeJet Pro 8210 OfficeJet Pro 8218 OfficeJet Pro 8710 AiO OfficeJet Pro 8715 AiO OfficeJet Pro... - Inkjet printing - 18 ml
Deutsch
English