Main features
| Produktbeschreibung | ASSMANN Videoanschluß - 20 cm |
| Type | Adapter |
| Kabel | Videoanschluß - DisplayPort / HDMI |
| American Wire Gauge (AWG) | 32 |
| Länge | 20 cm |
| Colour | Weiß |
| Anschluss | Mini DisplayPort - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | HDMI - weiblich |
| Produktzertifizierungen | DisplayPort 1.2 |
| Besonderheiten | Aktives Kabel (Signal-Regeneration), geformt |
General
| Type | Adapter |
| Video / network interfaces | DisplayPort; Mini DisplayPort; HDMI |
| Mark | CE |
| Colour | Gold |
Technical specifications
| Application | Digital / Display / Video |
| Cable length | 0,2 m |
| Cable medium | Copper Wire |
| Video/AV and network connections | Mini DisplayPort; HDMI |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069290 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069290 |
| eClass-7.1-ID | 27069290 |
| eClass-8.1-ID | 27069290 |
| eClass-9.1-ID | 27069290 |
| eClass-ID | 19039005 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
The 4K Mini DisplayPort to HDMI Adapter / Converter (Mini DisplayPort male to HDMI female) enables to reflect your contents from your computer or notebooks to your TV. It supports a resolution up to 4096 x 2160. So you can show your pictures, videos, documents, presentations, etc. in Ultra HD and use it optimal in meetings or in private areas.
Deutsch
English