Main features
| Product model | HDMI High Speed with Ethernet |
| Produktbeschreibung | ASSMANN HDMI High Speed with Ethernet - HDMI-Kabel mit Ethernet - 3 m |
| Type | Cable |
| Kabel | HDMI-Kabel mit Ethernet |
| Technologie | Doppelisolierung |
| American Wire Gauge (AWG) | 32 |
| Länge | 3 m |
| Colour | Schwarz |
| Anschluss | HDMI - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | HDMI - männlich |
| Besonderheiten | HDCP-kompatibel, Audio Return Channel |
General
| Kabeltyp | HDMI-Kabel mit Ethernet |
| Technologie | Doppelisolierung |
| American Wire Gauge (AWG) | 32 |
| Cable length | 3 m |
| Besonderheiten | HDCP-kompatibel, Audio Return Channel |
| Colour | Gold |
Konnektivität
| Anschluss | 19-poliger HDMI Typ A - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 19-poliger HDMI Typ A - männlich |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
This 4K Ultra HD and 3D suitable cable used for connection of audio/video devices, such as Blu-ray player, game pads or consoles, etc., for example, with a TV, monitor or computer. Also capable for use of any IP-based application.
Deutsch
English