Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS HDMI-Kabel mit Ethernet - 1 m |
| Type | Cable |
| Kabel | HDMI-Kabel mit Ethernet |
| Technologie | Dreifachisolierung |
| American Wire Gauge (AWG) | 30 |
| Länge | 1 m |
| Colour | Schwarz |
| Anschluss | HDMI - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | HDMI - männlich |
| Besonderheiten | Gepresst |
General
| Kabeltyp | HDMI-Kabel mit Ethernet |
| Technologie | Dreifachisolierung |
| American Wire Gauge (AWG) | 30 |
| Cable length | 1 m |
| Beschichteter Stecker | Gold |
| Besonderheiten | Gepresst |
| Colour | Gold |
Konnektivität
| Anschluss | 19-poliger HDMI Typ A - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | 19-poliger HDMI Typ A - männlich |
Verschiedenes
| Mark | UL 20276 |
Herstellergarantie
| Service und Support | Begrenzte Garantie - 15 Jahre |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
With this cable standard, this high-speed HDMI cable supports all of today's requirements - from the playback of high-resolution UHD 4K content, including in 3D, to two-way audio transmission (ARC) and the control of HDMI devices via CEC. You can also use internet applications via the HDMI cable without having to connect an additional Ethernet cable. With Lip-Sync, time-shifted lip movements are a thing of the past. You can also use this cable to transmit up to 32 audio channels and enjoy picture output in 21:9 Cinemascope format. Get more out of your Blu-Ray player, games console or HD streaming portal. Gold-plated contacts and the triple shielding of the cable ensure maximum conductivity and interference-free transmission.
Deutsch
English