Main features
| Product model | ThinkPad T460s |
| Produktbeschreibung | Lenovo - Laptop-Batterie - Li-Ion - 26 Wh |
| Product line | Lenovo ThinkPad |
| Type | Battery |
| Gerätetyp | Laptop-Batterie |
| Batterie | Lithium-Ionen 3 Zellen - 26 Wh |
| Entwickelt für | ThinkPad T460s 20F9, 20FA; T470s 20HF, 20HG, 20JS, 20JT |
General
| Product line | Lenovo ThinkPad |
| Model designation | ThinkPad T460s |
| Type | Batterie |
| Electrical capacity | 2274 mAh |
| Voltage | 11,5 V |
| Compatible brands | Lenovo |
| Colour | Schwarz |
Compatibility
| Compatible brands | Lenovo |
| Compatible product lines | Lenovo ThinkPad T Series; Lenovo ThinkPad |
| Compatible models | ThinkPad T460s |
Measurements / weight
| Weight | 188 g |
Lenovo ThinkPad T460s - Battery 2,274 mAh 11.5 V - 2274 mAh - 11.5 V - 27 Wh - 188 g - Black - f/ Lenovo ThinkPad T460s
Deutsch
English