Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS USB-Kabel - 1.8 m |
| Type | Cable |
| Besonderheiten | Geformt |
| Länge | 1.8 m |
| Anschluss | 4-polig USB Typ A - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | Micro-USB Type B - männlich |
| Produktzertifizierungen | USB / USB 2.0 |
| Colour | Schwarz |
General
| Type | USB-Kabel |
| Beschichteter Stecker | Nickel |
| Besonderheiten | Geformt |
| Länge | 1.8 m |
| Colour | Black |
Konnektivität
| Anschluss | 4-polig USB Typ A - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | Micro-USB Type B - männlich |
Verschiedenes
| Mark | USB / USB 2.0, UL |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
Connect your end devices with a micro USB port to a PC or charger. Supports USB 2.0 features with data transfers of up to 480 Mbps for fast copying of videos, music or data. Suitable for smartphones, tablets or other peripheral devices with a Micro USB (Micro B) connector. The cable is also suitable for charging your devices with a Micro B socket.
Deutsch
English