Main features
| Produktbeschreibung | Lindy Netz-Splitter - 2 m |
| Type | Cable |
| Besonderheiten | Geformt |
| Länge | 2 m |
| Anschluss | Strom IEC 60320 C14 |
| Stecker (zweites Ende) | 2 x Strom IEC 60320 C13 |
| Colour | Schwarz |
General
| Type | Kabel |
| Mark | IEC |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Extension Cable; Current / Power Supply |
| Cable length | 3 m |
| Connection 1 | C14-Koppler |
| Connection 2 | C5-Koppler |
Measurements / weight
| Abmessungen | 28,5 x 64 x 21 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
Lindy 3m C5 to C14 Mains Cable - lead free - 3 m - C14 coupler - C5 coupler - Extension Cable - Current/Power Supply - 3 m - IEC
Deutsch
English