Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS HDMI-Kabel mit Ethernet - 2 m |
| Type | Cable |
| Kabel | HDMI-Kabel mit Ethernet |
| Länge | 2 m |
| Colour | Schwarz |
| Anschluss | HDMI - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | HDMI - männlich |
| Besonderheiten | 4K Unterstützung |
General
| Type | Kabel |
| Video / network interfaces | HDMI |
| Network standards | Ethernet |
| Colour | Gold |
Technical specifications
| Application | Digital / Display / Video; Network |
| Cable length | 2 m |
| Video/AV and network connections | HDMI |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
This HD and 3D suitable cable used for connection of audio/video devices, such as Blu-ray player, game pads or consoles, etc., for example, with a TV, monitor or computer. Also capable for use of any IP-based application.
Deutsch
English