Main features
| Product model | X1 Carbon |
| Produktbeschreibung | Lenovo Videoadapter - 24 cm |
| Product line | Lenovo Miix |
| Type | Adapter |
| Kabel | Videoadapter |
| Länge | 24 cm |
| Colour | Schwarz |
| Connections | 24 pin USB-C - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | HDMI - weiblich |
| Besonderheiten | Unterstützt 4K 60 Hz (3840 x 2160) |
| Kompatibel mit Chromebook | Ja |
General
| Product line | Lenovo Miix |
| Model designation | X1 Carbon |
| Type | Adapter |
| Video / network interfaces | HDMI |
| Universal interfaces | USB 3.0; USB Typ C |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital; Digital / Display / Video |
| Cable length | 0,24 m |
| Amount of pins in plug | 24-pole |
| Schnittstellen / Stecker | USB 3.0; USB Typ C |
| Video/AV and network connections | HDMI |
Compatibility
| Compatible brands | Lenovo |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069290 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069290 |
| eClass-7.1-ID | 27069290 |
| eClass-8.1-ID | 27069290 |
| eClass-9.1-ID | 27069290 |
| eClass-ID | 19039005 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 84718000 |
Lenovo X1 Carbon - Adapter - Digital, Digital / Display / Video 0.24 m - 24-pole - HDMI - USB 3.0 - USB Typ C
Deutsch
English