Main features
| Produktbeschreibung | DIGITUS - externer Videoadapter - Schwarz |
| Type | Adapter |
| Gerätetyp | Externer Videoadapter |
| Bus type | USB-C 3.1 |
| Max Auflösung | 1920 x 1080 |
| Schnittstellendetails | VGA (Buchse) |
| Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) | 3.7 cm 1.7 cm |
| Colour | Schwarz |
General
| Type | Adapter |
| Video / network interfaces | VGA |
| Universal interfaces | USB Typ C |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital; Digital / Display / Video |
| Cable length | 0,195 m |
| Amount of pins in plug | 15-pole |
| Cable medium | Copper Wire |
| Schnittstellen / Stecker | USB Typ C |
| Video/AV and network connections | VGA |
Measurements / weight
| Abmessungen | 45 x 15 x 45 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069290 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069290 |
| eClass-7.1-ID | 27069290 |
| eClass-8.1-ID | 27069290 |
| eClass-9.1-ID | 27069290 |
| eClass-ID | 19039005 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
DIGITUS USB Type-C™ VGA Graphics Adapter - 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) - USB Type-C - VGA (D-Sub) output - 1920 x 1080 pixels - to VGA Adapter - Full HD 1080p cable length: 19.5 cm - black
Deutsch
English