Main features
| Produktbeschreibung | Lindy HDMI-Kabel - 15 m |
| Type | Cable |
| Kabel | HDMI-Kabel |
| Technologie | Abgeschirmt |
| American Wire Gauge (AWG) | 28 |
| Länge | 15 m |
| Colour | Schwarz |
| Anschluss | HDMI - männlich |
| Stecker (zweites Ende) | HDMI - männlich |
| Besonderheiten | Rund, 4K Unterstützung, aktives Kabel |
General
| Type | Kabel |
| Cable type (i.e. twisted pair, ...) | shielded |
| Video / network interfaces | HDMI |
| Network standards | Ethernet |
| Mark | CE; FCC |
| Colour | Schwarz |
Technical specifications
| Application | Digital / Display / Video |
| Cable length | 15 m |
| Cable medium | Copper Wire |
| Video/AV and network connections | HDMI |
Measurements / weight
| Abmessungen | 21,68 x 43 x 13,22 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 27069090 |
| eClass-11.1-ID | 27069090 |
| eClass-6.2-ID | 27069090 |
| eClass-7.1-ID | 27069090 |
| eClass-8.1-ID | 27069090 |
| eClass-9.1-ID | 27069090 |
| eClass-ID | 27069090 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211609 |
| custom tariff number | 85444290 |
Lindy 15m Active HDMI 18G Cable - 15 m - HDMI Type A (Standard) - HDMI Type A (Standard) - 18 Gbit/s - Black - Digital/Display/Video - shielded - 15 m - HDMI - Copper Wire - CE - FCC
Deutsch
English