Main features
| Product model | G83-6105 |
| Produktbeschreibung | CHERRY G83-6105 - Tastatur - Deutsch - Grau Eingabegerät |
| Product line | Cherry Standard Classic Line |
| Type | Keyboard |
| Gerätetyp | Tastatur |
| Schnittstelle | USB |
| Anschlusstechnik | Kabelgebunden |
| Lokalisierung und Layout | Deutsch |
| Tastenanzahl | 105 |
| Colour | Grau |
| Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) | 45.8 cm x 17 cm x 4.2 cm |
| Weight | 1.2 kg |
General
| Product line | Cherry Standard Classic Line |
| Model designation | G83-6105 |
| Type | Tastatur |
| Polling | Laser |
| Cable length | 1,75 m |
| Suitable for left hand | Yes |
| Amount of keys | 105 keys |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Interfaces | USB |
| Input device features | Palm rest |
| Colour | Grau |
| Operating systems | Windows XP |
| Localisation | Deutschland |
| Mark | CE; FCC; VDE |
| Other features (i.e. waterproof, volume control, ...) | Rolls |
| Weight | 662 g |
| Number of pieces | 105er |
Compatibility
| Compatible brands | Deutsche Telekom |
Measurements / weight
| Abmessungen | 42 x 458 x 170 mm |
Classification
| eClass-10.1-ID | 19130490 |
| eClass-11.1-ID | 19130109 |
| eClass-6.2-ID | 19130490 |
| eClass-7.1-ID | 19130490 |
| eClass-8.1-ID | 19130490 |
| eClass-9.1-ID | 19130490 |
| eClass-ID | 19020402 |
| UNSPSC 20.0601 Code | 43211706 |
| custom tariff number | 84716060 |
Cherry Classic Line G83-6105 - Keyboard - Laser - 105 keys QWERTZ - Gray - USB - Palm rest - Germany - CE - FCC - VDE
Deutsch
English